Hizmetlerimiz
Hizmetlerimiz

Zihinsel Engelli Bireyler Destek Eğitim Programı

Her birey, potansiyelinin ve yeteneklerinin bir yansımasıdır. Zihinsel engeller, bu potansiyeli keşfetmeyi biraz daha farklı bir yolda yapmayı gerektirse de, asla engel değildir. Bizim Zihinsel Engelli Bireyler Destek Eğitim Programımız, her bireyin özgürlüğünü ve bağımsızlığını desteklemek, öğrenme süreçlerini optimize etmek ve yaşam kalitesini artırmak amacıyla tasarlanmıştır.
Zihinsel Gerilik

Zihinsel Gerilik

Mental (akıl-zeka ile ilgili) gerilik 18 yaşının altında başlayan belirgin olarak ortalamanın altında zihinsel işlevler ve eşlik eden uyum sorunları ile karakterizedir.

Down Sendromu

Down Sendromu

Down sendromu bebekteki 21. kromozom çiftinde fazladan bir kromozom bulunması nedeniyle ortaya çıkan bir durumdur.

Gelişim Geriliği

Gelişim Geriliği

Gelişim Geriliği, çocuk ve erişkinleri ayıran en önemli özellik, çocukların sürekli büyüme ve gelişme içinde olmalarıdır.

Hidrosefali ve Mikrosefali

Hidrosefali ve Mikrosefali

Yenidoğan bebeklerin kafa yapılarındaki bozukluklar, kafa tasının büyük ya da küçük olması, sağlık açısından önemli bir sorundur. Bebeğin fiziksel gelişimini etkileyeceği gibi, sosyal ve duygusal gelişimini de etkileyecektir. Bu nedenle, bu tip önemli hastalıklarda uzmanlardan destek almanız çok önemlidir.

Serebral Palsi

Serebral Palsi

Serebral palsi, yani beyin felci insan vücudundaki kasların hareketlerini, tonusunu veya vücudun duruşunu etkileyen bir grup fiziksel engel durumuna verilen isimdir. Serebral Palsi çoğunlukla doğumdan önce olmak üzere olgunlaşmamış beynin gelişmesi sırasında meydana gelen hasardan kaynaklanır.

Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite

Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite

Hiperaktivite, olağandışı hareketlilik veya anormal derecede aktif olma durumuna denilmektedir. Diğer bir deyişle ise çocukların kendini kontrol edemediği psikolojik bir hastalıktır.

Epilepsi

Epilepsi

Epilepsi nöbeti (yada krizi), beyin normal aktivitesinin, sinir hücrelerinde geçici olarak meydana gelen anormal elektriksel aktivite sonucu bozulması ile oluşan klinik bir durumdur.